ŞİRKET PROFİLİ


AKMAN ENERJİ TESİSLERİ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. 1995 yılında ülkemizde kurulmakta olan transformator merkezleri ve şalt sahaları gibi yüksek gerilim elektrik sistemlerinin Primer ve Sekonder Projelerini hazırlamak, Montaj ve Test & Devreye Alma işlerini yürütmek üzere kurulmuştur. Çalışmalarımızda ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak Transformator Merkezleri ve Şalt Sahaları yanı sıra İletim Hatları, Kumanda, Kontrol, Ölçü ve Koruma Sistemleri, Elektrik Santralleri ve diğer Endüstri Tesisleri ile bu tesislere ait belirli ünitelerin tasarım, test ve işletmeye alınması ve SCADA çalışmaları da sürdürülmüş ve sürdürülmektedir. Firmamız, kuruluşundan günümüze kadar çalışma konularındaki teknik, idari altyapısı, test cihazları ve bitirdiği işler itibariyle hızla gelişerek birçok çalışma konusunda sektörel lider konuma gelmiştir.

 

Bugün AKMAN ENERJİ, Enerji Sektöründe hizmet veren kuruluşlar arasında saygın bir yere sahiptir. Tüm çalışma süreçlerimizde, kapsamında bulunan Elektrik, Elektronik ve İnşaat  Mühendisliği alanlarında, teknoloji ve mühendisliğe ait  bilgi birikimine, Test & Montaj tecrübesine ve deneyimli personele önem verilmiş; yapılan işlerin teknik ve idari açılardan ulusal ve uluslararası standartların istediği kalite düzeyinde ve süresinde tamamlanmasına özen gösterilmiştir.

 

Yurtdışındaki aktivitelerini genişletmek isteyen firmamız Birleşik Arap Emirlikleri ve Irak, Erbil’de açtığı şubeleriyle Güney Asya ve Afrika bölgesindeki müşterilerine daha kaliteli ve daha hızlı hizmet sunma amacını taşımaktadır. Firmamız “en yüksek teknolojiyi kullanarak ve en mükemmeli gerçekleştirmek" anlayışı ile çalıştığı her konuda sürekli lider olma hedefiyle, çalışanına ve işine verdiği değer ile dinamik, kurumsal kimlik yapısını geliştirerek tüm çalışmalarını yüksek kalite güvencesi standartlarında gerçekleştirmektedir.

 

Referanslarımızda belirtildiği gibi yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda önemli mühendislik, enerji ve endüstri projelerinde hizmet verilmiştir. Söz konusu işler için deneyim sahibi ve organize olan Şirketlerimiz bundan böyle de yapılacak işlerde kalite ve standartlarını yükselterek çalışmaları sürdürecektir.

 

Vizyonumuz;

 

Firmamız, enerji sektöründeki gelişmelere eş zamanlı hareket ederek koruma sistemleri ve mühendislik hizmetleri konusunda en iyi olmayı hedeflemiştir.

 

Misyonumuz;

 

Arıza kaynaklı enerji kesintilerini en aza indirmenin, olası hasarları dar bölgelerde tutarak büyük oranda önlemenin en önemli yöntemi, bilimsel hesaplara dayalı projelendirmenin yanı sıra periyodik test ve bakımların da yapılmasıdır. Enerji tesisleri kurulurken ortaya çıkan hataların giderilmesi ise, sistem devreye alınmadan önce uzman kişiler tarafından “devreye hazırlık ve test çalışmaları" yapılarak sağlanabilir. Şirket olarak misyonumuz, gelişen sanayi sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda yeni teknolojilere dayalı müşteri odaklı bilimsel çözümler sunmaktır.